Koç Yeni Ayı

12 Nisan Pazartesi  05:31  sularında 22° Koç burcunda  gerçekleşecek  olan bu Yeni Ay, bir Zodyak yılının  daha başlangıcının habercisi. Haftaya yerinde duramayan sabırsız ve heyecanlı enerjilerle başlamamıza sebep olabilir.

Yükselen Balık  ile kendimizi göstereceğimiz  bu  yeni ayın  konusu;  ideallerimize ulaşmak için hayallerimizin peşinden gidebilmek ancak, yaşamın içinde hissedilecek olan asıl konu; ideallere ulaşma amacındayken  hayalperestlik ile gerçeklik arasındaki dengede kalabilmek olacaktır. Hayal dünyasının zenginliği ile yaratıcılığını birleştirebildiğinde ufku genişleten hayatı renklendiren bir Balık gibi yaşamak için, bu yeni ay yeni başlangıçları Koç burcu  girişkenliği ile desteklerken aceleci kararlardan kaçınmamız gerektiğinin üzerinde duruyor.

Nasıl birisi ? diye sorulduğunda çevremiz tarafından tanımlanan, sahip olduğumuz tüm özelliklerimizle BEN’ kelimesinin içini dolduran  1.ev konularıyla gündeme gelecek olan Koç yeni ayında, hayallerimizi gerçekleştirmek üzere heyecanlı, sabırsız,  rekabet yönü kuvvetli, güçlü ve inatçı bir Koç gibi çıkabiliriz yola. Başlatma ve başarma motivasyonu yüksek olan Koç burcunun aceleci doğası sabır göstermemiz gereken durumlarda öfkelenip vazgeçme  hissiyatına da  itebilir.

Değişken doğasıyla da manipülasyona çok açık olan, kırılgan,  problemlerin üzerine gitmektense yüzleşmekten kaçan , karamsarlığa  kapılıp kolay vazgeçme eğiliminde olan  Balık burcunun bu gölge yönlerinin tetiklenmemesi için , sezgilerini kullanarak sağduyulu davranan farklı açılardan bakabilmek üzere kendine gerekli zamanı tanıyabilen bir Balık gibi davranmalıyız. Zira , ruhun derinliklerine doğru inip melankolik sularda yüzen ve işin garip tarafı bundan da keyif alan  üstelik kendine acıma duygusu çok gelişmiş bir Balık burcu algısıyla kurban bilincine düşmemiz  hiç te sürpriz olmayacaktır.

 Değişken ve öncü nitelikteki bu iki burcun gölge yanlarına düşmeden,  güçlü yönlerine tutunarak gerçeklikten uzaklaşmadan, başarma güdüsü ve akılcı  adımlarla  kontrolü elden bırakmadan, istikrarla kendimiz ortaya koyabilirsek eğer ilerleyen günlerde sabit niteliğe geçecek gezegen yerleşimleri bizleri sebat etme konusunda destekliyor olacak.

Yeni ay yöneticisi  Mars’ın 3. Evde İkizler’ de olması yakın çevremizle kardeşler, kuzenler, çocukluk arkadaşları veya komşularımızla olan iletişimlerimizin hızlanacağına  kısa mesafe seyahatlerin gündeme geleceğine işaret ederken  İkizler burcunun  yöneticisi olan Merkür’ün de  Mars yönetimindeki Koç burcuna yerleşmiş olması  bu  karşılıklı ağırlama tabiriyle uyum içerisinde hareket edeceklerini gösteriyor. Zihin ve düşünceler  Mars tarafından hızlanacakken eylemlerimiz Merkür’le daha bir pratiklik kazanacaktır. Ancak birçok işi bir arada yürütmenin risklerini de göz önünde tutmak gerekli.  Yeni Ay’ın başlatma enerjisine destek veren bu ( Merkür-Mars ) karşılıklı ağırlama hali fikirlerimizi hayata geçirme , adım atma konusunda bizi desteklerken zihin ve eylemlerin hız kazanmasıyla  kısa yoldan iş bitiriciliğe gezegenler onay veriyor gibi görünse de  risk alınan, es geçilen, boş  bırakılan , eksik kalan  maddeler varsa eğer hikaye mutlu sonla bitmeyebilir. Bu açı kalıbı sayesinde hırsızlık haberlerini sıkça duyabilir ve zamanı geldiğinde muhakkak ortaya çıkacak olan  alanında uzman kişilerin yalanına maruz kalabiliriz. İletişimin ve kısa mesafe  yolculuklarının hız kazanması da kazalara sebebiyet verecektir. Eller kollar ve baş bölgesinden yaralanmalara açık olan süreçte kask ihmali yapmamak hayati önem kazandıracaktır.  Migren veya baş  bölgesinde hissedilecek ağrıların olması da muhtemeldir.

Güneş,Ay kavuşumuna 1. Evden eşlik eden Venüs’le   anlıyoruz ki bu yeni ay, Venüsyen etkilerle  girişimci veya lider özellikteki kadınların ön planda olacağı  11. Evden kare açı yapan Plüton’la kadın  cinayetleri konusunda toplumsal mücadelenin güç kazanarak köklü değişim ve dönüşümlerin başlayacağına işaret ediyor. Jüpiter’le olan açısı kadınlarla ilgili yasaların gündeme getirilip güzel sonuçlar vereceği umudunu taşıyor. Venüs aynı zamanda parayı ve ilişkilerimizi temsil etmektedir.  Altının seyri hızla değişkenlik gösterebilir. Para piyasaları oldukça dalgalı ve önümüzdeki süreçte de böyle devam edecek gibi görünüyor. Mars doğasında yeni başlayan  ilişkilerin saman alevi etkisiyle yaşanacağına, devam eden ilişkilerin ise dürtüsel veya bencilce davranmaktan dolayı zedeleneceğine şahit olabiliriz.

İkili ilişkilerde   Mars Neptün karesiyle, beyler önünü görmekte her zamanki  gibi zorlansa da doğru adımı atabildikleri taktirde sistemin onların yanında olacağını ve ilahi güçle desteklenecekleri, gezegen yerleşimleriyle vaat edilmişken,  hanımlarla uyum içinde yola devam edebilecekleri Venüs Mars sekstil açısını verimli  kullanabilmelerini ümit ederim.  Ancak, maneviyatı yüksek bu yeni ayda  doğruluk ve dürüstlük   sistemin temel şartı olabilir.   Kandırılma, yalana maruz kalma ihtimallerini  az önce belirtmiştik. Hayal kırıklığı yaşamamak ve yaşatmamak adına  fevriliğe yer vermemekte fayda  var.  İlişkilerimiz,  Plüton’dan aldığı  kare  açıyla  mücadele  verse da  güç kazanarak  toplum önüne çıkabileceği dönüşüm aşamasında .

Yükselen Yöneticisi Jüpiter’in  yeni ay yöneticisi  Mars’la   yaptığı  hava üçgeni bir süredir beklemede olan karar verilemeyen askıda kalan  veya  gizli tutulan yasal süreçlerin de başlatılacağına işaret ediyor.

  Öte yandan hayat sınavlarımızı anlatan ‘Karmanın Lordu’ Satürn , Ay Düğümleri açısıyla bize  diyor ki;

 ‘’ Belki 2. Şans olarak önüne getirdiğim konularla, belki küçük farklarla bir benzerini yaşatacağım olaylarla  gündemini oluşturabilirim. Eğer  geçmiş deneyimlerinden aldığın öğretileri  kullanarak ilerlersen level atlamana yardımcı olur,  bu hayatta  gitmen gereken yere ödüllerini vererek seni kolayca götürebilirim.’’

Biliyoruz ki, hiçbir şey tesadüf değil, nasıl ki  bu dünyayla bağ kurduğumuz andan itibaren beden ve zihin gelişiminin aşamalı evreleri içerisindeysek hayatımız boyunca da karşılaştığımız kişilerle yaşadığımız olaylar içinde ruhumuzun olgunluğa erişim süreçleri içerisindeyiz. Ruh, hangi tekamül aşamalarından geçmesi gerekiyor, neyi deneyimlemesi gerekiyor ve  kişi yaşanmışlıklarıyla kim olması gerekiyorsa sistem de kusursuz buna hizmet halindedir.

Şimdi,  neredeysen ve  her ne yaşıyorsan asla yalnız değilsin.

Her birimiz, bir diğerimiz ile tekamüldeysek olanı olduğu gibi kabul edebilmeli,  gelene sevgiyle kucak açıp,  gitmesi gerekeni hoşgörü ve teşekkürle uğurlayabilmeli…

 Sevgiyle ve ışıkla…

Gizem AKIN